a person is playing a video game on a cell phone
Rankingi najlepszych tytułów

Top 10 najlepszych gier wszech czasów – ranking ekspertów

Top 10 najlepszych gier wszech czasów – ranking ekspertów

Świat gier jest pełen niesamowitych tytułów, które zapadają w pamięć na zawsze. Ekspertów z branży gier przeprowadzili analizę i stworzyli ranking najwybitniejszych produkcji wszech czasów. Oto lista dziesięciu najlepszych gier, które zdobyły uznanie zarówno graczy, jak i krytyków!

1. „The Legend of Zelda: Ocarina of Time” (1998)

Ta legendarne RPG-owa przygoda od studia Nintendo uznawana jest za jedną z najważniejszych gier w historii. Z ogromnym światem do eksploracji, innowacyjnymi zagadkami i niezapomnianą fabułą, „The Legend of Zelda: Ocarina of Time” podbiła serca graczy na całym świecie.

2. „Super Mario Bros.” (1985)

Nie można pominąć tego kultowego platformera, który zmienił przemysł gier. „Super Mario Bros.” to ikona, która stała się fundamentem dla wielu kolejnych produkcji. Zabawna rozgrywka, kolorowe poziomy i niezapomniane postacie uczyniły tę grę niezwykle popularną.

3. „The Witcher 3: Wild Hunt” (2015)

Ten epicki RPG od CD Projekt RED zapewnia niezrównane doświadczenie w świecie fantasy. Z rozbudowanym światem, wciągającą fabułą i wspaniałymi postaciami, „The Witcher 3: Wild Hunt” to prawdziwe arcydzieło, które zapewniło setki godzin emocjonującej rozgrywki.

4. „Tetris” (1984)

Prosta, ale uzależniająca gra logiczna, która podbiła serca graczy na całym świecie. „Tetris” to klasyczny tytuł, który dowodzi, że dobra rozgrywka nie musi być skomplikowana. Układanie klocków nigdy nie było tak satysfakcjonujące!

5. „Grand Theft Auto V” (2013)

Ten otwarty świat akcji od Rockstar Games zdobył ogromne uznanie za swoją swobodę działania i rozbudowany świat. „Grand Theft Auto V” oferuje bogatą fabułę, dynamiczne misje i możliwość eksploracji ogromnego Los Santos.

6. „Minecraft” (2011)

„Minecraft” to fenomen, który rewolucjonizował świat gier. Ta kreatywna gra z otwartym światem pozwala graczom budować i eksplorować niemalże nieskończone możliwowości. „Minecraft” stał się prawdziwym zjawiskiem społecznościowym, umożliwiając tworzenie własnych światów i dzielenie się nimi z innymi graczami.

7. „Portal 2” (2011)

„Portal 2” to doskonała kombinacja zagadek, humoru i unikalnej rozgrywki. Ta puzzle-platformówka od studia Valve oferuje innowacyjny mechanizm poruszania się za pomocą portalu, który zapewnia niezapomniane wyzwania i zabawę.

8. „The Elder Scrolls V: Skyrim” (2011)

Przenieś się do fantastycznego świata Skyrim i stań się Dovahkiinem – smoczym łowcą. Ta epicka gra RPG od Bethesda Softworks oferuje ogromny świat do eksploracji, pełen przygód, frakcji i tajemnic.

9. „Metal Gear Solid” (1998)

Ten kultowy tytuł od Hideo Kojimy przedefiniował gatunek gier stealth. „Metal Gear Solid” to filmowa narracja, wciągająca fabuła i złożone zagadki, które sprawiły, że stał się jednym z najbardziej wpływowych tytułów w historii.

10. „Red Dead Redemption 2” (2018)

Przeniesiesz się w dzikie zachodnie w „Red Dead Redemption 2”, stając się Arthurem Morganem, członkiem gangu Van der Linde. Ta epicka gra od Rockstar Games oferuje niesamowitą historię, piękny świat i pełną swobodę eksploracji.

Ten ranking niezwykłych gier wszech czasów udowadnia, że świat gier ma wiele do zaoferowania. Niezależnie od preferowanego gatunku czy platformy, istnieją tytuły, które na zawsze zostaną w naszej pamięci. Czy znalazłeś swoje ulubione gry na tej liście?

O Autorze

Korneliusz Świderski
Jestem Korneliusz Świderski - pasjonat gier od najmłodszych lat. Na RankingGier.pl dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem związanym z grami. Moje recenzje oraz artykuły pomogą Ci wybrać najlepsze tytuły, a rankingi pozwolą na śledzenie zmian w świecie gier. Dołącz do naszej społeczności graczy i bądź na bieżąco z nowościami!
Ostatnie wpisy